Важливо Область Тернопіль

Абітурієнтам 2020: ЗНО не відмінять, пробне – перенесуть

Міністерство освіти і науки запевняє що відміни зовнішнього оцінювання не буде. Водночас раніше встановлені дати ЗНО втратили актуальність, але нових поки що немає. 

Про це повідомила начальниця управління освіти і науки ОДА Ольга Хома. Втім, скасовувати тестування не планують. Ймовірно, іспити перенесуть на літній період.

“Колеги, друзі, цьогорічне ЗНО обов’язково відбудеться, його ніхто не скасовує. МОН та УЦОЯО відпрацьовують кілька сценаріїв проведення ЗНО, ЄВІ, ЄФВВ за різних варіантів розгортання подій. Нагадую, що ЗНО — це логістично одна з найбільш масштабних операцій в країні, тому ми ретельно продумуємо кожну її складову”, — пише заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний на своїй сторінці у мережі “Facebook”.

Пробне ЗНО абітурієнти мали складати 4 та 11 квітня. Наразі відомо, що тоді тестування не відбудеться. Оскільки нині йде мова про продовження карантину. На квітень епідеміологи прогнозують пік захворюваності на коронавірус в Україні. Як повідомив директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук, всі процеси, пов’язані із ЗНО та вступом до вишів, мають бути відтерміновані щонайменше на місяць.

«Ми готуємо відправити понад 40 тисяч листів тим, хто зареєструвався на ЗНО. Пропозиція відтермінувати ЗНО та вступну кампанію до вишів вважається нагальною, зокрема і через те, що під час карантину не припинилися візити до репетиторів. Тобто карантин не працює. Якщо вступна кампанія до вишів завершиться в половині серпня, то це істотно не вплине на освітній процес. Утім, слід бути готовими до різного сценарію подій, зважаючи на ситуацію в країні».

Додамо, наразі школярі і студенти навчаються дистанційно. Тобто в теорії навчальний рік триває, відтак переносити його не планують. Вже цього тижня МОН обіцяє повідомити деталі проведення вступної кампанії та зовнішнього незалежного оцінювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *