Економіка Область Тернопіль

“Євробляхери” стали основними донорами державного бюджету у перші місяці року

Надходження від митних платежів суттєво зростають на Тернопільщині. Причому головна заслуга – у тих, хто ввозив легкові автомобілі.

Про це повідомили у Секторі комунікацій Головного управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС) в області.

– Упродовж січня-лютого 2019 року Тернопільська митниця ДФС до державного бюджету спрямувала 532,3 млн грн, – кажуть у податковій. – Це – аж на 327,9 млн грн, або на 60% більше, ніж у звітному періоді торік.

Серед платежів, що сприяли такому приросту, – податок на додану вартість (ПДВ), акцизний податок і плата за різні митні формальності.

– Так, цьогоріч упродовж двох місяців надійшло 267,6 млн грн ПДВ, що на 88,5 млн грн, або на 49% більше, ніж у звітному періоді торік, – уточнюють у податковій. – У 29 разів більше, ніж торік перерахували акцизного податку: 166,4 млн грн – цьогоріч проти 5,7 млн грн – у 2018-му. За здійснення митних формальностей та інших надходжень сплатили 32,5 млн грн, що на 31,6 млн грн, або у 35 разів більше, ніж за звітний період 2018-го.

На думку митників, цьому неабияк посприяла активізація ввезення транспортних засобів, зокрема, легкових автомобілів громадянами. Адже загалом упродовж січня-лютого 2019 року вони сплатили 535,2 млн грн. Ввезення сільськогосподарської техніки і частин до неї забезпечило ще 26,2 млн грн надходжень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *