Область Політика Тернопіль

На Тернопільщині розпустили виборчу комісію 163 округу

У Центральній виборчій комісії щойно закінчилось засідання стосовно Тернопільської ОВК територіального виборчого округу №163. Її розпустили. Причина — порушення вимог закону «Про вибори Президента України».

Члени ЦВК у складі 13 осіб одноголосно проголосували за проект постанови, яким достроково припиняються повноваження всього складу ОВК ТВО №163 через порушення вимог у ч. 11 ст. 24 ЗУ «Про вибори Президента України», а саме – в частині формування квотності виборчих комісій.

Адже, згідно закону, кожний суб’єкт подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (крім Міністерства закордонних справ України) має право на пропорційну частку кожної категорії керівних посад у дільничних виборчих комісіях. Частка керівних посад для кожного суб’єкта подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій в межах територіального виборчого округу визначається відповідно до кількості кандидатур, включених від цього суб’єкта до складу дільничних виборчих комісій, у відношенні до загальної кількості осіб, включених до складу дільничних виборчих комісій. Особа, включена до складу дільничної виборчої комісії за поданням голови окружної виборчої комісії (для закордонної виборчої дільниці – за поданням Міністерства закордонних справ України), може бути призначена на керівну посаду в цій комісії тільки у разі відсутності кандидатур на таку посаду від кандидатів на пост Президента України. Розподіл керівних посад між суб’єктами подання в межах часток, визначених відповідно до цієї частини, визначається окружною виборчою комісією (для закордонної виборчої дільниці – Центральною виборчою комісією). При цьому повинна бути дотримана приблизна рівномірність територіального розподілу посад, отриманих представниками кожного суб’єкта подання.

В ОВК ТВО №163 знехтували цим, відтак ЦВК своєю постановою вирішила достроково припинити повноваження всього складу і сформувати новий. До 16 березня мають також утворити ДВК в межах територіального виборчого округу №163 з неухильним дотриманням вимог закону.

Нагадаємо, що кількісний склад ОВК у ТВО №163 налічував 36 членів. Головою комісії був Микола Крук, заступником голови – Євген Цимбровський, а секретарем комісії – Віктор Олійник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *