Важливо Область Тернопіль

Нардеп звернувся до В. Гройсмана з вимогою збільшити кількість госпітальних округів на Тернопільщині

Народний депутат із фракції БПП Микола Люшняк звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із вимогою розглянути питання створення Бучацького медичного округу на основі Бучацької ЦКРЛ, Золотопотіцької РКЛ, Монастириської ЦКРЛ та КУТРР «Золотниківська районна лікарня №2».

– Відповідно до розпорядження Кабміну «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Тернопільської області» Бучацький район включено до складу Чортківського госпітального округу, а Монастириський район та Золотниківську ОТГ – до Бережанського госпітального округу. Під час спільної сесії Монастириської та Бучацької районних рад депутати категорично не згідні з таким рішенням, яке, крім іншого, прийняте без обговорення місцевих рад та з порушенням процедури, – йдеться у зверненні нардепа.

Також в документі зазначено, що основною причиною такого бажання є те, що згідно Порядку створення госпітальних округів, час прибуття до багатопрофільних лікарень не повинен перевищувати години, а радіус зони обслуговування має становити 60 кілометрів за наявності доріг із твердим покриттям і може бути меншим. Саме тому створення окремого Бучацького госпітального округу, до складу якого увійдуть вище зазначені медичні заклади, а не приєднання районів та ОТГ до Чортківського та Бережанського госпітальних округів, відповідатиме Порядку створення госпітальних округів та дасть змогу максимально якісно та із 100% ККД надавати професійну вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу.

Більше того, Микола Люшняк у зверненні наголосив й на можливості виділення коштів із бюджету для завершення будівництва лікарняного комплексу у Монастириській, який готовий на 70%.

Нагадаємо, відповідно до розпорядження уряду від 22 березня 2017 р. №204-р, Тернопільська область поділена на 4 госпітальні округи (Тернопільський, Бережанський, Кременецький і Чортківський).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *