Важливо Кримінал Область Тернопіль

Обіцяв людям еміграцію до Канади і отримав тюремний строк

На Тернопільщині обвинувачений у шахрайстві чоловік, який незаконно збагатився за рахунок довірливих людей, яким обіцяв виїзд і роботу в Канаді, подав апеляцію на вирок суду. Захист вимагав скасувати його, мовляв, підсудний лише позичав гроші у потерпілих.

Події, про які йдеться у матеріалах справи, відбувались ще наприкінці 2017 року.

— Встановлено, що 31-річний Андрій Ш. через соціальні мережі познайомився з особою на прізвище Кушнір, який запропонував йому займатися рекламою та допомагати людям оформлювати документи для виїзду та працевлаштування у Канаді. З цією метою Кушнір на платформі онлайн-оголошень OLX розміщував повідомлення “Паспорт і робота в Канаді — за 30 днів”, а обвинувачений повинен був працювати з клієнтами. Таким чином, що у період із 12 грудня 2017 року по 25 травня 2018 року Андрій Ш. пообіцяв офіційне працевлаштування й оформлення паспорта громадянина Канади п’ятьом жителям Тернополя та отримав від потерпілих 3 тис. доларів США та 2 тис. євро, що за курсом Національного банку становило 190 тис. 716 грн. Крім того, від одного із потерпілих він отримав 17 тис. 640 грн. за квиток на літак, — повідомляють у Апеляційному суді.

Втім, підсудний своєї вини не визнав ні у місцевому суді, ні в суді апеляційної інстанції. Обвинувачений пояснив, що через скрутне матеріальне становище гроші у потерпілих справді позичав, про що написав розписки. Але грошові кошти та допомога з виїздом за кордон між собою не пов’язані. Жодних шахрайських дій потерпілим він не вчиняв. Питання виїзду за кордон вивчав самотужки: заходив на сайт посольства Канади, вивчав алгоритм подачі документів.

В апеляційній скарзі захист просив вирок Тернопільського міськрайонного суду від 23 жовтня 2019 року, яким підсудного визнано винним за ч.1, 2 ст. 190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно) та засуджено до 3 років позбавлення волі, скасувати, а кримінальне провадження закрити у зв’язку з відсутністю в діях його підзахисного складу кримінального правопорушення, або призначити Андрію Ш. покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Однак, заслухавши усі сторони та потерпілих, дослідивши матеріали кримінального провадження та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду прийшла до висновку, що суд першої інстанції виніс законне, обґрунтоване та вмотивоване рішення. Тож підстав для його скасування немає, а тому апеляційну скаргу залишили без задоволення, а вирок суду першої інстанції — без змін. Крім того, судом задоволено цивільні позови потерпілих та стягнуто з Андрія Ш. на їх користь 190 тис. 716 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *