Курйоз Область Політика

У Бeрежанській РДА незаконно агітували за Руслана Кошулинського

4 лютого у приміщені Бережанської районної державної адміністрації спостерігачка ОПОРИ виявила агітаційну продукцію із зображенням кандидата на пост Президента України Руслана Кошулинського, що має ознаки порушення законодавства.

На інформаційній дошці у холі Бережанської райдержадміністрації був розміщений плакат із зображенням Руслана Кошулинського без вихідних даних.

Факт розміщення такого рекламного продукту зареєстрованого кандидата у приміщенні Бережанської райдержадміністрації міг мати ознаки порушення щодо ведення передвиборчої агітації. У частині 21 статті 64 ЗУ «Про вибори Президента України» зазначено, що забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Поза тим, агітаційний матеріал був без вихідних даних, що теж може мати ознаки порушенням ЗУ «Про вибори Президента України», а саме частини 3 статті 59 Закону, у якій йдеться про те, що друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити вихідні відомості про установу, що здійснила друк, або вказівку щодо використаного обладнання, їх тираж, інформацію про відповідальних за випуск та замовника та частини 16 статті 64 Закону, яка містить заборону виготовлення та розповсюдження передвиборчих агітаційних матеріалів, що не містять цих даних.

Представниця ОПОРИ звернулась до голови Бережанської районної адміністрації Ігоря Гриневича, щоб повідомити про виявлені ймовірні порушення та з’ясувати обставини розміщення агітаційної продукції у приміщенні райдержадміністрації. Він у відповідь сказав, що плакат не зауважили, але тепер повідомлять черговому, щоб слідкував за подібними речами. Після розмови агітацію із зображенням Руслана Кошулинського прибрали із дошки оголошень.

Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка зауважує: «У статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» зазначено перелік обмежень щодо ведення передвиборчої агітації, де зокрема вказано, що забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без необхідних вихідних відомостей. Також є пряма заборона на розміщення такої продукції в приміщеннях органів державної влади. Тому особам, які виготовляють або розповсюджують чи розвішують агітаційні матеріали варто пам’ятати, що за такого роду порушення виборчого законодавства передбачена адміністративна відповідальність 212-10, 212-13 та 212-14 КУпАП».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *