Важливо Економіка Спорт Тернопіль

У Тернополі виділили 55 мільйонів гривень на Палац спорту та водну арену

Значні суми коштів виділить міська рада на два великі спортивні об’єкти, які будуються у Тернополі. Сорок вісім мільйонів гривень – на будівництво сучасного Палацу спорту на вулиці Злуки, 3А, і ще майже сім мільйонів гривень – на водну арену «Тернопіль».

Відповідні зміни пов’язані із видатковою частиною бюджету громади внесли до бюджету на 2019 рік, прийнятого у грудні минулого року. Проект рішення про внесення змін до бюджету затвердили на черговому засіданні виконкому.

Відповідно до розробленої проектно-кошторисної документації загальна вартість будівництва Палацу спорту, як повідомили у міській раді, становить 480 мільйонів гривень. Для того, щоб цей об’єкт профінансували з державного  бюджету, місто має виділити 10 % від загальної вартості.

– Відповідно до прийнятого на виконкомі рішення управлінню молоді і спорту ми виділяємо 48 мільйонів 300 тисяч гривень, – розповіла Надія Кучер, начальник фінансового управління. – Ці кошти передбачаємо для того, щоб включити даний об’єкт у перелік об’єктів, які будуть фінансуватися за рахунок коштів державного бюджету. Для цього нам необхідно 10% відсотків вартості будівництва передбачити у міському бюджеті. Ці кошти ми вишукали з наступних джерел: тимчасово забираємо із заходів з енергозбереження 25 мільйонів, будівництва шляхопроводу по вулиці Об’їзній – 6 мільйонів гривень, частково забираються кошти із резервного фонду і зменшуються кошти по обслуговуванню місцевого боргу.

Веслувальний канал «Водна арена «Тернопіль» фінансується з державного та міського бюджетів. А замовником робіт виступає управління капітального будівництва Тернопільської обласної адміністрації. Для того, щоб вони мали можливість виконувати заплановані роботи, місто перерахує обласному бюджету 6 мільйонів 900 тисяч гривень.

Затверджені на виконкомі зміни до бюджету на 2019 рік розглянули на сесії міської ради, яка відбулася 5 квітня. Про це на своїй сторінці в мережі «Фейсбук» написав начальник управління фізичної культури і спорту Тернопільської облдержадміністрації Віктор Мацикур.

«Вітаю рішення Тернопільської міської ради (засідання виконкому відбулось 3 квітня) про повернення до питання будівництва Палацу спорту. В минулому році Міністерство молоді та спорту України погодило державне фінансування в сумі 27 мільйонів, однак після подачі остаточної проектно-кошторисної документації на суму 600 мільйонів гривень, відмовило Тернопільській міській раді і перенаправило ці державні кошти на будівництво Палацу спорту у Рівному. Сподіваюсь цього разу документація підготована більш фахово, в свою чергу ми в управлінні фізичної культури та спорту ОДА її погодили згідно процедури», — зазначив він.

За словами чиновника, поява такого сучасного багатофункціонального спортивного комплексу в Тернополі – це мрія тисяч спортсменів області уже багато десятків років, оскільки Тернопільщина — єдина область, де такого Палацу спорту досі не було.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми у Facebook!

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com