Важливо Культура Область

Зарваницький Марійський духовний центр отримає статусне підвищення

Відомий далеко за межами України паломницький Зарваницький Марійський духовний центр, що на Тернопільщині, отримає новий статус.

Про це повідомив у своєму великодньому посланні архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк.

«30 червня у Зарваниці представник Святішого Отця – Апостольський нунцій в Україні, у присутності Блаженнішого Патріарха Святослава та єпископів нашої Церкви, проголосить декрет Папи Франциска про піднесення собору Зарваницької Матері Божої до гідності «Малої Базиліки». Це стане ще одним символом духовного відродження нашого народу», – йдеться в посланні.

Вікіпедія розповідає, що мала базиліка – в католицизмі титул для особливих церков (базилік). Він присвоюється Папою римським, або Конгрегацією богослужіння і дисципліни таїнств.

За даними на 2017 рік 1 753 церкви в усьому світі, перш за все історично значимі і паломницькі храми, носять титул «малої базиліки». З них 571 знаходиться в Італії.

В Україні почесний статус носять три храми – базиліка Успіння у Львові, базиліка Воздвиження чесного Хреста в Чернівцях і базиліка Святого Апостола Петра в Одесі.

Мала базиліка має ряд привілеїв, в порівнянні з рядовими церквами: в ній, при певних умовах, може бути дарована повна індульгенція, священики та сотрудники в малій базиліці мають право на особливе вбрання, в богослужіннях і процесіях використовується спеціальний дзіночок-тінтіннабулум, а в інтер’єрі традиційно встановлюється архаїчний варіант прапора Церкви в вигляді смугастого червоно-жовтого конічного навісу – «парасолька» (лат. umbraculum). Він же зображується гербі базиліки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *